tel. kom. 693-396-774
tel./fax: (71) 336 10 36
email: centrum@biomed.org.pl

Rejestracja

BADANIA DIAGNOSTYCZNE
Wyszukaj w serwisie

Diagnoza dysleksji

Pacjentom z dysleksją proponujemy możliwość diagnozy psychologiczno-pedagogicznej. 
W oparciu o zalecenia sformułowane przez specjalistów zostaje przygotowany kompleksowy program terapii. 

Diagnoza wykonywana jest z wykorzystaniem aparatury medycznej Lateral Trainer Professional i BrainBoy Professional dla dyslektyków. Wykonujemy również przesiewową diagnozę widzenia stereoskopowego oraz diagnozę automatyzacji funkcji uczestniczących w procesie czytania. Więcej o diagnozie tutaj.

Badanie trwa ok 60 minut lub dłużej, w zależności od możliwości dziecka. Dziecko proszone jest o wykonanie kilku poleceń na specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach diagnostycznych.

Jak przygotować dziecko?
Samo badanie prowadzone jest w formie zabawy, dlatego też można dziecku wyjaśnić, iz będzie to niejako zabawa, podczas której dziecko będzie mogło pobawić się ciekawym "urządzeniem" wykonując rózne zadania.
Ważne jest samopoczucie dziecka, dlatego wskazane jest, aby w dniu wykonania diagnozy unikać sytuacji stresujących, które mogą wpływać na wyniki i przede wszystkim dziecko nie powinno być zmęczone, gdyż wpływa to na jego poziom koncentracji. Dużą rolę odgrywa tu również pora spotkania z terapeutą w gabinecie, gdyż późne godziny popołudniowe, czy nawet wieczorne to czas, kiedy dziecko ma mniej energi, niż w ciągu dnia.

W oparciu o zalecenia sformułowane w wyniku diagnozy pacjent może ćwiczyć na miejscu z wykorzystaniem aparatury medycznej przeznaczonej do usprawniania zaburzonych funkcji, a także trenować w domu na urządzeniach przenośnych, wypożyczonych w placówce lub zakupionych na własny użytek.