tel. kom. 693-396-774
tel./fax: (71) 336 10 36
email: centrum@biomed.org.pl

Rejestracja

KONSULTACJE
Wyszukaj w serwisie

Trudności w nauce

Wg Warnkego  przyczyną trudności w nauce czytania, pisania i mówienia  są zaburzenia automatyzacji czyli kontrolowanego i  automatycznego przetwarzania informacji.  
Podczas rozmowy skupiamy się na wszystkich obszarach, w których występują u dziecka trudności w przyswajaniu nowych informacji. Wspólnie próbujemy znaleźć ich przyczyny opierając się również na zaleceniach Freda Warnkego, zawartych w jego metodzie. Korzystamy także z profesjonalnego srzętu diagnostycznego

Zaangażowanie  w proces terapii nie tylko mózgu ale i całego ciała dziecka, sprzyja przyspieszeniu procesom  automatyzacji  i dzieci osiągają coraz lepsze wyniki w nauce. Możliwe jest to tylko dzięki systematycznemu treningowi  w sprzyjających warunkach.
 

Metoda Warnkego wykorzystuje możliwość prowadzenia swoistego treningu, który uczy poprzez wszystkie zmysły. Skierowana jest do dzieci  ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Każde dziecko  jest diagnozowane i dopiero potem, na podsatwie diagnozy planowane są treningi. W  procesie diagnozowania w ciągu  ok. 60 min sprawdza się wszystkie 14 funkcji, które wpływają na rozwój mowy, naukę czytania i pisania.
Diagnoza  określa  zapotrzebowanie treningowe i szanse treningowe  dziecka.
Dziecko  poddane terapii metodą Warnkego  uczestniczy minimum raz w tygodniu w treningu  słyszenia, widzenia i motoryki, a także w treningu lateralnym.
W indywidualnej pracy  z dzieckiem pomaga terapeucie profesjonalny sprzęt, m.in.:
  • Brain- Boy Universal;
  • Brain – Boy Professional
  • Alpha Trainer
  • pomoce i materiały ćwiczeniowe do urządzenia Alpha Trainer i inne…
Więcej o tym, jak można pomóc dziecku z trudnościami w nauce tutaj.