tel. kom. 693-396-774
tel./fax: (71) 336 10 36
email: centrum@biomed.org.pl

Rejestracja

TERAPIA
Wyszukaj w serwisie

Rehabilitacja funkcji poznawczych

Rehabilitację funkcji poznawczych prowadzimy z zastosowaniem zestawu RehaCom, specjalnie opracowanych programów treningowych służących do komputerowo wspomaganej rehabilitacji chorych z zaburzeniami funkcji poznawczych.

Trening wykonywany jest z pomocą specjalnego panelu, który umożliwia również rehabilitację osób z problemami w zakresie koordynacji ruchowej.
Metoda zawiera zestaw przyjaznych treningów reedukacyjnych opracowanych na podstawie badań neuropsychologów z Wiednia.
 

Zaletą systemu RehaCom jest dostosowanie trudności zadania do możliwości i percepcji pacjenta. Zasada ta zakłada, że aby pacjent był pozytywnie zmotywowany podczas treningu, zadanie nie może być ani zbyt trudne, ani zbyt łatwe.
Inną zaletą programu ćwiczeń jest jego wielowymiarowość. Jeśli na przykład osoba ćwiczy uwagę, do programu ćwiczeń mogą być stopniowo włączane zadania związane z ćwiczeniem sprawności innych funkcji, jak np. pamięć krótkoterminowa czy rozwiązywanie problemów.
Kiedy pacjent prawidłowo rozwiąże zadanie, dostaje pozytywną informację zwrotną. Jeśli popełni błąd, otrzymuje pomoc i informacje dodatkowe. Jest to koncepcja zgodna z zasadami psychologii uczenia się.

Więcej szczegółowych informacji na temat metody tutaj.