tel. kom. 693-396-774
tel./fax: (71) 336 10 36
email: centrum@biomed.org.pl

Rejestracja

TERAPIA
Wyszukaj w serwisie

Relaksacja

Wśród najczęstszych problemów funkcjonowania w dzisiejszym środowisku wymieniane są stres, problemy z koncentracją i pamięcią.

Terminowi „stres” przeciwstawiany jest termin „relaksacja”. Relaksacja jako technika antystresowa jest świadomą, ukierunkowaną działalnością, która ma doprowadzić do całkowitego wyeliminowania napięcia mięśniowego, obniżenia aktywności myślowej i emocjonalnej.

Jak poprawić swój stan zdrowia poprzez kontrolowanie procesów organicznych, które normalnie odbywają sie bez użycia woli tj. tętno, ciśnienie krwi, temperatura ciała, napięcie mięśniowe czy aktywność fal mózgowych możemy nauczyć się za pomoca biofeedbacku?
Zasada działania może być porównana do "przeglądania się w lustrze". Tyle, że zamiast naszego odbicia, na ekranie komputera widoczne są zmiany zachodzące w naszym ciele i umyśle, a specjalne urządzenie pozwala na obserwowanie sekunda po sekundzie jak zmieniają się poszczególne parametry. Dzięki temu mamy możliwość uświadomić sobie, co sprawia, że się denerwujemy, a które zachowania przywracają równowagę w naszym organizmie.