tel. kom. 693-396-774
tel./fax: (71) 336 10 36
email: centrum@biomed.org.pl

Rejestracja

TERAPIA
Wyszukaj w serwisie

Terapia dla dzieci z problemami w uczeniu się

Nasz zespół opracował zestaw ćwiczeń, które w zależności od potrzeb terapeutycznych, będą stymulowały odpowiednie obszary mózgu, wspomagając w ten sposób procesy uczenia się.

Z badań wynika, że istotnym czynnikiem decydującym o powodzeniu w życiu codziennym oraz w szkole, jest zdolność automatycznego przetwarzania i kontrolowania różnych sygnałów (bodźców) zmysłowych.
Wszystkie informacje odbierane przez ludzi ze świata, docierają do naszego mózgu poprzez zmysły. Postrzeganie zmysłowe jest  podstawą tworzenia adekwatnego obrazu rzeczywistości, w której na co dzień funkcjonujemy. Nasze zmysły w ciągu całego życia rozwijają się i dojrzewają, współdziałają ze sobą i wpływają na siebie nawzajem. W procesie rozwoju funkcji umysłowych niezastąpiona jest ich integracja, która z różnych powodów nie zawsze przebiega prawidłowo. Jeśli w organizmie nie ma współpracy między poszczególnymi zmysłami, nie istnieje w tych przypadkach integracja sygnałów odbieranych przez mózg. W związku z tym pojawiają się problemy np. w uczeniu się, zachowaniu w domu i w szkole.
 
Nasi terapeuci opracowali nowatorski program zajęć przeznaczony dla dzieci z problemami w uczeniu się. Oparty jest na ich wieloletnim doświadczeniu i praktyce terapeutycznej z zastosowaniem metody EEG Biofeedback, metody Warnkego oraz ćwiczeń z sensomotoryki. Jesteśmy przekonani, że program łączący zajęcia z sensomotoryki, neurofeedbacku z ćwiczeniami funkcji analizatora wzrokowego i słuchowego (metoda Warnkego), skutecznie pomoże dzieciom z zaburzeniami koncentracji uwagi, nadpobudliwością, problemami z zapamiętywaniem, generalnie z trudnościami w uczeniu się.
 
 
 

Połączenie zajęć z sensomotoryki z odpowiednimi treningami EEG Biofeedback ma na celu wspieranie neurologicznego procesu, który naturalnie służy organizacji wrażeń płynących z ciała i środowiska w taki sposób, by sprzyjały one funkcji zapamiętywania i uczenia się.

Wskazania do terapii:
  • problemy z uczeniem się
  • chęć poprawy tempa uczenia się
  • zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi
  • nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD)
  • dysleksja, dysortografia
  • trema, reakcje stresowe, agresja
  • impulsywność
  • problemy z napięciem mięśniowym i koordynacją ruchową
  • problemy z planowaniem ruchu (wchodzenie, schodzenie po schodach, jazda na rowerze).


Wiecej informacji na temat, w jaki sposób działa nasz mózg i jak możemy to wykorzystać w procesie uczenia się przeczytacie tutaj.

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są przez trenerów z dziedziny sensomotoryki oraz EEG Biofeedback i są ze sobą skojarzone, tzn. każdy uczestnik programu raz w tygodniu uczestniczy w treningu metodą EEG Biofeedback oraz w zajęciach z sensomotoryki.
Każdy miesiąc zajęć kończy się specjalistycznymi badaniami weryfikującymi postępy w przeprowadzanych treningach.

Miejsce: siedziba firmy Biomed,
               Aleja A. Krajowej 2/7
               Wrocław
Kiedy: wtorki lub czwartki
Godzina 18.00- 19.00
Koszt: 120 zł/ miesiąc